Strojové čištění koberců, čalounění a matrací

Strojové čištění koberců, čalounění, matrací extrakční metodou, kotoučovým strojem, suchou metodou a párou
Tyto druhy koberců jsme schopni kvalitně a šetrně vyčistit:

  • Syntetické
  • Zátěžové
  • Vlněné
  • Přírodní
  • Hedvábné
  • Perské

Před započetím čištění všech výše zmíněných metod, nejdříve povrch koberce a čalouněného nábytku vysajeme rotační klepací hlavicí, tím odstraníme prach, roztoče a případné hrubé nečistoty.

Ve většině případů si vypomůžeme předčištěním koberce a čalounění speciálními čisticími prostředky a to z důvodu zesílení čistícího účinku, odstranění nepříjemných pachů a tvrdošíjných nečistot, jako žvýkačky, oleje, tuky, asfalt, lepidla, barvy apod.

Extrakční čištění probíhá za pomocí extrakčního stroje. Do koberce nebo čalounění se vstřikuje nepěnivý čistící roztok, který se do povrchu zapracuje a poté se odsává roztok i s vyčištěnými nečistotami zpět do sběrné nádoby na znečištěnou vodu. Koberce a čalouněný nábytek se čistí touto metodou opakovaně, dokud je dosáhnuto kýženého výsledku a tou je důkladné vyčištění daného povrchu.

Čištění kotoučovým strojem provádíme v případě rozsáhlých ploch a zátěžových koberců. Kotoučovým strojem s kartáčem na čištění koberců naneseme rotačním pohybem čistící roztok, chvíli koberec kartáčujeme, aby se roztok zapracoval a napěnil, ale jen tak, aby koberec neprosákl, a následně odsajeme roztok i s vyčištěnými nečistotami zpět do sběrné nádoby na znečištěnou vodu extrakčního stroje.

Čištění suchou metodou se provádí speciálním přírodním granulátem, který je dobře promíchaný speciálním strojem na suché čištění a sběr granulátu. Toto čištění je ekologické.

Opět si předčistíme skvrny na koberci prostředky zesilujícími čistící účinek a poté po menších úsecích povrch koberce stejnoměrně posypeme. Speciálním strojem na suché čištění, osázeným válcovými kartáči, granulát důkladně vmasírujeme do vláken koberce a necháme cca 1 hod. zaschnout. Po tuto dobu je koberec pochozí. Po zaschnutí, čisticí granulát i s navázanými organickými a anorganickými nečistotami důkladně odstraníme, a to strojem osázeným speciálními sběrači a nedostupná místa vysajeme pomocí vysavače s kartáčovou hubicí.

Na silně znečištěném povrchu postup popřípadě několikrát opakujeme.

Tuto metodu čištění doporučujeme v případě konstrukce koberce, který je choulostivý na vlhkost nebo je položen na podkladech citlivých na vlhkost (OSB desky, MDF desky). Vhodné také pro velurové koberce, střižené vlákno ze všech syntetických vláken do výšky vlasu 10 mm, pro krátké smyčkové koberce, koberce volně položené, fixované, napínané, lepené vodou rozpustnými lepidly a zdvojené podlahové konstrukce.

Tato metoda není vhodná pro koberce s velkými hrubými smyčkami, shag a
koberce z kokosu, juty, mořské trávy, rýžové slámy, papíru, bavlny.

Pro Kugelgarn, berber, vlnu a sisalové koberce je možné použití této metody, ale musíme nejprve na nenápadném místě odzkoušet odolnost barev koberce a jeho konstrukce na mechanickou činnost kartáčů používaného stroje.

Parní čištění koberců, čalounění a matrací probíhá podobně jako extrakční metodou, akorát s tím rozdílem, že většinou nepoužíváme žádné čisticí prostředky.

Do koberce, čalounění nebo matrací vstřikujeme páru pod tlakem a ihned odsáváme i s vyčištěnými nečistotami zpět do sběrné nádoby na znečištěnou vodu. Koberce a čalouněný nábytek se čistí touto metodou opakovaně, dokud je dosáhnuto kýženého výsledku a tou je důkladné vyčištění daného povrchu. Výhodou je ekologičnost, zdravotní nezávadnost, hospodárnost, účinnost a rychlejší uschnutí povrchu. Výhody popsány v sekci parní čištění.

Nevýhody, nelze použít na všechny druhy koberců a látek, které nejsou odolné vůči většímu teplotnímu stupni použité výchozí páry.

Cena čištění koberců od 35 Kč / m2, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena čištění sedacích souprav od 200 Kč / jedno sedací místo,  minimálně 500 Kč / čištění 

Cena čištění židlí od 40 Kč /ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena čištění kancelářského křesla od 45 Kč /ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena čištění matrací 90 x 200 od 300 Kč / ks, 180 x 200 od 600 Kč / ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Aromatizace a antibakteriální čištění koberců, čalounění a matrací

Máte domácí mazlíčky, kouříte? Díky aromatizaci a antibakteriálnímu čištění koberců, čalounění a matrací se zbavíte nepříjemných pachů.

Cena aromatizace  koberce 65 Kč / m2, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena aromatizace sedaček 85 Kč / sedací místo, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena aromatizace křesla 85 Kč / ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena aromatizace žídlí 40 Kč / ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena aromatizace matrací 90 x 200 od 450 Kč / ks, 180 x 200 od 850 Kč / ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Impregnace koberců, čalounění a matrací

Impregnace zajistí ochranu koberců, čalounění a matrací před opětovným zašpiněním. Na koberci se nebude již objevovat tzv. "vychozená cestička". Do čalounění a matrací se nevpije vylitá tekutina. Vaše koberce, čalounění a matrace budou stále krásné a čisté.

Cena impregnace koberce 85 Kč / m2, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena impregnace sedaček 105 Kč / sedací místo, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena impregnace křesla 125 Kč / ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena impregnace žídlí 70 Kč / ks, minimálně 500 Kč / čištění 

Cena impregnace matrací 90 x 200 od 650 Kč / ks, 180 x 200 od 1100 Kč / ks

Jsme schopni zajistit jakékoli Vaše požadavky. Napište nám je a my vytvoříme kalkulaci na míru.