Začíná léto a čas čištění venkovních ploch

Zámková dlažba během čištění.

Zámková dlažba během čištění.

Začíná léto a čas čištění venkovních ploch

Miluji léto, slunce a takovou tu pohodu, kterou nám letní čas dává. Venkovní posezení s přáteli, grilování a párty…

 

A právě v tomto čase přemýšlíme o tom, aby venkovní plochy, kde trávíme volný čas, byly hezké, čisté a útulné. Prostě připravené na párty „grilovačky“.

A o tom budeme můj dnešní článek.

Poradím Vám, jak vyčistit venkovní dlažbu a případně ji i následně ošetřit tak, aby vypadala stále skvěle a nemuseli jste ji složitě drhnout.

Lidé, kteří žijí v rodinném domě a jsou „kutilové“, mají určitě ve svém výčtu nářadí tzv. „wapku“, neboli vysokotlaký čistič, který se používá hlavně na čištění fasád, venkovních dlažeb a mytí aut. A kdo ji nemá, nevadí-dá se půjčit v půjčovnách nářadí nebo čistící techniky.

Vysokotlaký čistič pro tento účel by měl mít dostatečný tlak, přisávání chemie a nástavec na čištění podlah bez rozstřiku. Dále budete potřebovat přívod vody a elektřiny a také chemii na čištění dle druhu podlahy. A chcete-li, aby se podlaha brzy nezašpinila, tak i impregnaci.

A tu opravdu doporučuji.

V dnešní době se již dělají i impregnace, které v sobě obsahují složky, které zabraňují opětovnému rašení řas, mechů a lišejníků. Ty nás většinou na venkovních dlažbách nebo dřevěných terasách trápí nejvíce. Lze použít i tzv. hydrofobní a oleofobní ochrany.

Ty zabraňují, aby se do povrchu nedostala žádná špína ani tekutina, protože tzv. perličkují

a přitom dovolují povrchu dýchat.

Čištěná podlaha je zametená od hrubých nečistot. Vše je připojeno a chemie nastavena na automatické dávkování. Ještě nastavíte na nástavci optimální sílu trysek, v závislosti na daném čištěném povrchu, a dáte se do práce. U čištění je důležité dbát na to, abyste nevynechali ani jedno místečko. Bylo by to hodně znát!

Věřte, bude Vás těšit, jak špína krásně mizí před očima J

Podlahu máte vyčištěnou a nyní nastává možnost impregnace proti opětovnému zašpinění.

Dle druhu impregnace se nanáší válečkem nebo postřikem. Doporučuji toto provést, protože díky impregnaci bude Vaše práce na dlouhou dobu korunována krásně a čistě vyhlížející podlahou.

U některých impregnačních přípravků, při správném nanesení, až na 3 – 5 let. A to se pak vyplatí!

Přeji hodně úspěchů a radosti při čištění.

A budete-li potřebovat poradit, napište nám, rádi Vám poradíme.

Katka Larischová

 

Kateřina Larischová
majitelka firmy Fresh Business s. r. o. se 17-ti letou zkušeností v profesionálním úklidu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *